Menu

השתלות שיניים

השתלות והרמת רצפת הסינוס מבוצעים במרפאתנו החל משנת  1996. ד”ר קולרמן ביצע מעל 400 הרמות סינוס לטרליות באחוזי הצלחה של מעל 98%.

ד”ר קולרמן מבצע מחקרים קליניים רבים ופרסם מעל 30 מאמרים בעיתונות הבינ”ל המובילה בתחום (ראה רשימת פרסומים).

במרפאתנו מבוצעים שתלים במתרפאים עם דרגות שונות של אובדן עצם, תוך שימוש בטכניקת שיקום גרמי המתאימה ביותר למקרה הקליני הספציפי. השתלים שבשימוש הם שתלים ברגיים של החברות המובילות בעולם במחקר ופיתוח ועם תקינה אירופאית ושל ארה”ב. אפשרויות הטיפול כמו גם קוטר ואורך השתלים נקבעים בדרך כלל באמצעות צילום סי טי. רוב המתרפאים יכולים לעבור טיפול באמצעות שתלים, מלבד מספר חולים במחלות כלליות בהם ידרש יעוץ מוקדם עם הרופא המטפל. הפרוצדורות הכירורגיות יכולות לנוע מפשוטות מאד כגון השתלה של שתל בודד או השתלות מרובות תוך בנייה סימולטנית של העצם המכתשית.

את הטיפולים ניתן לעבור בהרדמה מקומית של איזור הטיפול, תחת השפעת גז צחוק, בטשטוש הכרתי או בהרדמה מלאה. בכל המקרים המתרפא משוחרר לביתו ביום הניתוח. בחלק מהמקרים יש צורך בבניית עצם להשלמת חסר הן לצורך מיקום השתלים והן לצורך שיקומי או לתמיכה לרקמות הרכות בפנים כגון הלחיים והשפתיים. מחקרים עדכניים גורסים כי בכ- 50% מהשתלים המבוצעים בעולם יש צורך בשיקום גרמי בכדי להגיע לתוצאות אופטימליות.

כל הטכניקות המתקדמות ביותר מיושמות במרפאה כגון שימוש בממברנות, בלוקים של עצם עצמית או מתורם זר,הרמת רצפת הסינוס והרחבת עצם.
לאחר הנחת השתלים,מומלצת תקופת קליטה של 3-6 חדשים.במקרים מסוימים ניתן לבצע שקום מיידי על גבי השתלים.בכל מקרה במרפאתנו השאיפה היא לספק למתרפא פתרון קבוע (לא נישלף כגון תותבת) אסתטי ופונקציונלי לתקופת המעבר.
השיקום מתבצע ע”י הרופא המטפל, ולאחר סיום הטיפול הפעיל מבוצעות תחזוקות תקופתיות של אחת לשלושה חודשים ע”י צוות המרפאה. (פריודונט ושינניות).

תוצאות ומעקב:
אחוזי ההצלחה של שתלים דנטלים מתועדים היטב בספרות הרפואית ונעים בין 90-97% הצלחת הטיפול תלויה במורכבות המקרה, במיקום השתל ובשיתוף הפעולה של המתרפא. מכיון שהטיפול הוא כירורגי, מרפאתנו שמה בראש מעיניה את בריאות המתרפא ובטיחות הטיפול. במקרה של אי קליטת השתל יבוצע שתל חוזר ללא חיוב המטופל. לסיכום, טיפול באמצעות שתלים נחשב לאלטרנטיבה מצוינת עם אחוזי הצלחה גבוהים באופן משמעותי בהשוואה לאופציות טיפוליות אחרות.

מקרה ראשון
מטופלת בת 36 עם קו חיוך גבוה שטופלה בהעמסה מידית של השן הקדמית הימנית העליונה. הרנטגן מדגים את ביצוע השתל ובניית העצם ביום ההשתלה והצילום הקליני הוא צילום שבוצע 3 שנים לאחר השיקום הסופי.

מקרה שני

מטופל גבר בן 60 מעשן, עבר שתל בהעמסה מידית לאחר הפעלת פרוטוקול להפסקת עישון. צילום הרנטגן והצילום הקליני מדגימים תוצאה יפה 5 שנים לאחר ביצוע השתלה. ניתן לשים לב שהמטופל עם היסטוריה של מחלת חניכיים שטופלה והתחזוקה טובה.

מקרה שלישי

מטופל בן 50 ששיניו הקדמיות התחתונות נעקרו עקב מחלת חניכיים כרונית. בוצעו שתלים תוך בניית העצם ונמסר גשר זמני בהעמסה מידית. הצילום הרנטגני מדגים את התוצאה לאחר 8 שנים.

מקרה רביעי

מתרפא שהשתמש בתותבת במשך 30 שנה וביקש פתרון קבוע נתמך שתלים בהעמסה מידית (שיניים באותו יום)

מקרה חמישי

מקרה המדגים אובדן עצם 6 שנים לאחר ביצוע השתלים

צילום ראשון מדגים את שתל העצם שבוצע ביום הניתוח לאחר חיטוי השתל וסילוק הרקמה הדלקתית.
(הקו האדום הוא קו ספיגת העצם)

צילום ביקורת שבוצע 4 חודשים מאוחר יותר מדגים את קליטת העצם המושתלת .
קלינית-השתל יציב ללא דלקת.

טיפולים במרפאה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​